Zimné radovánky vol. 1

Zimné radovánky vol. 1

25. Január 2016

Dlhoočakávaná zima je tu a s ňou aj snehová nádielka. Alebo aj nie... Vydaj sa s nami za zimnými zážitkami, ktoré ti dožičia adrenalín alebo nezabudnuteľný zážitok ako z rozprávky.  

Ak nemáš peňazí na rozdávanie a máš chuť na parádny zimný zážitok, máme pre teba pár tipov, ktoré tvoju peňaženku veľmi nezaťažia. Veľa muziky za málo peňazí si vychutnáš napríklad pri pochode na snežniciach, niektorou z odporúčaných lokalít, ako sú Donovaly, Špania Dolina alebo Kremnické vrchy. Zasnežené pláne, sneh vŕzgajúci pod nohami a pobyt na čerstvom vzduchu. Čo viac si priať? Ceny pre 1 osobu na 2 hodiny začínajú už od 45 Eur.

 

zdroj

Netradičný zážitok môžeš absolvovať aj pri cenovo dostupnejšom mushingu. Môžeš si vybrať lokalitu Donovaly alebo Oravskú Lesnú. Pre milovníkov prírody a zvierat je to doslova raj. Snehom pokrytá krajina, mrazivé ticho a svorka oddaných psov. Ocitneš sa na niekoľko minút ako v rozprávke. Cca hodinová jazda pre 1 osobu ťa vyjde od 50 Eur. Čo tak zobrať celú svoju rodinu a spraviť si zážitkový výlet, na ktorý len tak nezabudnete?

zdroj

Nič nepokazíš ani jazdou na snežných skútroch v Rejdovej. Zábava, pri ktorej sa spolu s ďalšou osobou dosýtosti vyblázniš a zažiješ tak krásnu vyhliadkovú jazdu po okolí, si vychutnáš v spoločnosti inštruktora, ktorý ťa prevedie tými najkrajšími miestami. Dychberúca scenéria ohromí skutočne každého. Jazda pre dve osoby na 30 minút ti stiahne z účtu cca 80 Eur. Snežné skútre predstavujú zimnú turistiku nielen pre pokročilých, ale aj začiatočníkov.  

zdroj

zdroj

Pri nasledovnej aktivite minieš možno o pár Eur viac, ale garantujeme ti, že bude stáť za to! Predstav si zasnežené kopce a stromy priamo ako na dlani, a tebe sa dostane tá prestíž vidieť svet z úplne iného uhla. A to doslova. Vydaj sa s rodinnými príslušníkmi na zážitkový "výťah" v smere zem – obloha a absolvuj slovami neopísateľný prelet balónom ponad Vysoké Tatry. Cena pre 1 osobu v skupine už od 275 Eur.  

zdroj

Ak ťa už "bežné" zážitky na Slovensku nelákajú, vyskúšaj si skutočné bobovanie v kanadskom olympijskom parku. Adrenalínovú jazdu, pri ktorej zažiješ rýchlosť viac ak 100 km/h a preťaženie viac ako 4G, má pod palcom skúsený profesionál. Na absolvovanie nie sú žiadne predpoklady, len vek min. 16 rokov a váha do 110 kg. Táto srandička ťa vyjde približne 140 Eur, pre 3 ľudí cca 335 Eur. Tak kupuj letenku a šup do ľadového koryta!

zdroj

Čekuj video

zdroj

Pre dobrodružnejšie duše, ktoré pri výbere zážitku nepozerajú na cenu, bude to pravé orechové napríklad expedícia po nórskych Špicbergoch. 5-dňová expedícia na lyžiach (bez letenky, spacieho vaku a lyžiarskeho vybavenia) ťa vyjde na cca 1200 Eur. Priprav sa na makačku tvojho života, denne stráviš na lyžiach približne 8 hodín. Skúsený sprievodca ti ukáže tie najkrajšie miesta Svalbardu. Viac ako 61 000 km² nedotknutej prírody ťa chytí za srdce. Počas 5-tich dní zažiješ nádherné ticho, očarujúcu zasneženú prírodu, mrazivé počasie a divoké zvieratá. Ktovie, možno natrafíš aj na ľadového medveďa!

zdroj

zdroj

Krása nórskych Špicbergov

zdroj

Tento zážitok je na stupnici adrenalínu (taktiež aj cien) od 1 do 10 na priečke číslo 8. Mega adrenalín, ktorý zažiješ sa nedá opísať. Heli-skiing, čiže zlyžovanie neupravených ťažko dostupných svahov za pomoci helikoptéry, si môžeš vychutnať v Rusku a to konkrétne na Kamčatke. 7 dňový špás stojí 5950 Eur. Cena obsahuje komplet zabezpečenie, okrem letenky, lyžiarskeho vybavenia a večerí. Kto z nás by nechcel prebádať cca 3000 metrov nedotknutého svahu, po ktorom nikto pred tebou nelyžoval? Zanechaj po sebe pamätné stopy a objavuj nielen nádherné výhľady, ale aj svoje limity. 

zdroj

zdroj

Ako vyzerá heliski na Kamčatke

zdroj

Ak máš už adrenalínu dosť a chceš si trochu oddýchnuť, vydaj sa do našich veľhôr na netradičnú tatranskú večeru zážitkov Exkluzívna 5-chodová zážitková večera ťa vyjde na cca 39 Eur (pondelok / streda) či 45 Eur (sobota). Kompletná cena obsahuje: vývoz lanovkou, dopravu ratrakom do reštaurácie a späť, 5-chodové gurmánske menu a welcome drink. Ochutnať môžeš napríklad marinovaného morského čerta, krém z muškátovej tekvice, restované foie gras či čokoládové fondue. Priamo pod Chopkom zažiješ gurmánsky večer s nádychom dobrodružstva, vo výške 1670 m.n.m. Čarovná atmosféra, ktorá sa bude niesť celým večerom, pripraví pre teba a tvoju polovičku nezabudnuteľné chvíle výnimočnosti. 

zdroj

Ak by si predsa len dostal chuť vydať sa za naše hranice, zároveň však necestovať príliš ďaleko, odporúčame ti navštíviť Nemecko, Švajčiarsko alebo Andorru. Prekvap svoju polovičku netradičnou nocou v iglu. Zaujímavé je, že ak vonku vládne tresknúca zima (aj -40 stupňov), v tvojej ľadovej "izbe" bude príjemných 0 až +4°C. Zimy sa báť nemusíš - každý z vás obdrží špičkové spacáky, určené až do -40°C. Priemerná cena pre 2 osoby na 1 noc zaťaží tvoju peňaženku o 449 Eur, ale ver tomu, že to bude stáť za to! Romantika ako vyšitá - wellness či nočná prechádzka na snežniciach splní očakávania aj tých najnáročnejších z najnáročnejších. Veď kto sa môže pochváliť spaní v ozajstnom iglu?

  

zdroj

zdroj

Netradičná, exkluzívna, zážitková, ohurujúca. To sú prívlastky nevídanej večere na ľade v Laponsku, presnejšie v Botnickom zálive - najsevernejšom ramene Baltského mora. Trojhodinová večera s tromi chodmi sa koná v obrovskom stane, s kapacitou 300 ľudí. Podávajú sa také lahôdky, ako je pravý čerstvý losos, či sobie mäso. K samotnému stanu vedie "alej" osvetlená stovkami horiacich pochodní - skrátka ako vo fantastickom filme. Tento príjemný večer má len jednu jedinú nevýhodu – na WC sa musíš dopraviť na pevninu a to špeciálnym WC taxíkom na skútri. Cenu sa nám nepodarilo zistiť, ale veríme, že by si neoľutoval ani jedno jediné Euro.

 

zdroj

zdroj

Bonus na záver: vedel si, že britský denník The Guardian zaradil Vysoké Tatry medzi 10 najlepších dobrodružných destinácii Európy? Podľa autorky je turistika v Tatrách lacnejšou verziou turistiky v Alpách. My s ňou len súhlasíme :) Celý originálny článok nájdeš TU.

Odporúčané