Poďme spolu lietať - testovanie simulátoru voľného pádu

Poďme spolu lietať - testovanie simulátoru voľného pádu

6. November 2015

Ako je zvykom, Enjoy tím pre teba znovu testoval parádny zážitok. Prečítaj si o našom "poletovaní" v jedinom simulátore voľného pádu na Slovensku, v Hurricane factory. Malá pikoška - tento veterný tunel vymysleli bratři Česi :)

Nesimuluj a zasimuluj si

Vybrali sme sa otestovať pre Teba jeden z našich zážitkov. Tentokrát padla voľba na simulátor voľného pádu Hurricane Factory Tatralandia.

Neveľká budova skrýva veľké dobrodružstvo

 

Príchod

Po príchode absolvujeme úvodné formality, ktoré čakajú na každého, kto sa odhodlá vstúpiť do veterného tunela. Registrujeme sa a následne presúvame do priestranného baru, ktorému dominuje presklenný tunel. Ukladáme sa do pohodlných tuly vakov a vychutnávame si prebiehajúcu exhibíciu jedného z inštruktorov. Saltá, otočky pózy z Matrixu, všetko vyzerá tak jednoducho.  

Ukážka vzdušného baletu nás zaujala

 

Príprava a inštruktáž

Tridsať minút pred hodinou H, všetka sranda končí. Začína príprava na vstup do veternej smršte. Fasujeme parádne uniformy v štýle kozmonautov NASA, prilby a ochranné okuliare. Presúvame sa do školiacej miestnosti. Počas krátkej inštruktáže nám inštruktor ukáže základnú polohu a niekoľko jednoduchých posunkov, ktorými sa budeme v tuneli dorozumievať.

Takto lietať neskúšaj...

 

...takto vyzerá správna poloha v tuneli.

 

Pripravení na "vánok", cítime sa ako supermani

 

Príprava a inštruktáž

A je to tu! Štuple do uší, nasadiť okuliare a prilbu. Show sa môže začať. Jeden vedľa druhého, trochu nervózni sedíme ako výsadkári, na lavici pred vstupom do tunela. Strojvodca pridáva na výkone a z pofukujúceho vánku sa stáva hučiaca víchrica.

Prvý z nás, Tomáš, už plachtí v tuneli. Inštruktor mu pomôže dostať sa do správnej polohy a o krátku chvíľu sa už vznáša v tuneli. Párkrát ho sila prúdiaceho vzduchu rozkolíše, ale celkovo si vedie veľmi dobre.

Nasleduje moja chvíľa. Ruky na prsia, brada hore, líham si do vetra. Roztiahnem ruky a nohy tak, ako sme si ukazovali a cítim, ako sa vzduch do mňa začne opierať. Začínam sa vznášať. Šikovný inštruktor okolo mňa obskakuje, občas mi posunie ruky mierne dopredu alebo naznačí aby som bradu držal stále hore. S jeho pomocou začínam intuitívne chápať, čo asi treba robiť. Po pár pokusoch som schopný na niekoľko sekúnd udržať správnu polohu a vznášať sa vo vetre celkom bez pomoci.

Po mne vstupuje do tunela kolegyňa Miška, občas to s ňou zamáva, celkovo si ale vedie dobre. V druhom 1,5 min. vstupe lietame o čosi lepšie.

Strach opadol, inštruktor nám posunkami ukazuje, ako sa dá jednoduchým natočením dlaní vo vetre točiť okolo vlastnej osi. Na záver nasleduje čerešnička na torte – hurricane taxi. Do vzduchu sa položí aj inštruktor, uchopí ma za rukoväte na uniforme a dáva signál na zvýšenie výkonu tunela. Otáčajúc sa, vyletíme prudko nahor a následne strácame výšku a zastavujeme sa tesne nad ochranou sieťou. Nasleduje druhé kolo a hladina adrenalínu dosahuje svoj vrchol. Potom, čo všetci absolvujeme svoje lety, nasleduje čas pre inštruktora, ktorý nám ukáže parádne kúsky, ktoré miestami popierajú zákony fyziky.

Lietame - síce s pomocou, ale predsa...

 

...chce to trochu cviku a lietame sami :)

Pozri si naše zážitkové poletovanie a nechaj sa inšpirovať :)

Páčilo sa?

Je koniec. Aký je výsledok nášho testu? Simulátor voľného pádu Hurricane Factory, nie je len perfektným miestom pre tréning parašutistických zostáv. Je to aj miesto, kde sa môžeš zabaviť so svojimi priateľmi či rodinou. Prístup personálu je priateľský a profesionálny. Nepatrím medzi odvážlivcov, ktorí sa strmhlav vrhajú do adrenalínových šialenstiev. V uvoľnenej atmosfére továrne na vietor, však zo mňa rýchlo opadla nervozita. Ak máš nejaké obavy, pokojne ich zahoď, zážitok si určite užiješ. Zhodol sa na tom celý náš tím, všetci sme odchádzali vysmiati a spokojní z pochvaly od inštruktora. Vidiac ako lietajú ostatní, verím, že neprikrášľoval :-)

Po úspešnom poletovaní sme šťastní a môžeme si zaspievať: "I believe I can fly"!

 

Ak si aj ty lietal v tomto bláznivom adrenalínovom tuneli, zašli nám svoje dojmy :)

-ZM-

Odporúčané