Najzážitkovejšie hotely sveta

Najzážitkovejšie hotely sveta

14. Marec 2016

Prekvapivé, netradičné, originálne, dizajnové, luxusné či futuristické - absolvuj s nami  výlet za najzaujímavejšími zážitkovými hotelmi, ktoré môžeš na svete nájsť. 

Spanie v hniezde

Treehotel Harads, Švédsko

Ak sa chceš cítiť ako lastovička, splníme ti sen! Presuň sa do Švédska a uži si noc v architektonickom skvoste. Za približne 500 Eur na noc pre 2 osoby spolu s raňajkami, dostaneš skvelú príležitosť ubytovať sa v hniezde. Za skvelou kamuflážou hniezda sa skrýva dizajnové komfortné ubytovanie, až pre 4 osoby. Hniezdo obsahuje okrem 2 spální aj kúpeľňu a obývačku. Vonkajší dizajn parádne zapadá do prostredia lesa a tak sa staneš aspoň na chvíľu súčasťou prírody. Nás tento koncept ohúril, a čo teba?!

zdroj

 

zdroj

 

Zaparkovaný Boeing 747

Hotel Costa Verde, Kostarika

Možno si už niekedy strávil noc v lietadle, ale spal si už niekedy v starom Boeingu 747, ktorý je prestavaný na "hotel"? Vyslúžilé lietadlo skonštruované v roku 1965 ponúka exkluzívne súkromné ubytovanie s 2 spálňami, kúpeľou, kuchyňou, jedálňou a terasou s výhľadom na oceán. Ubytovanie v trupe lietadla vytŕčajúceho z dažďového pralesa, so susedmi ako sú tukany či opice, ti poskytne zážitkové ubytovanie, ktoré si môžeš dopriať od cca 280 Eur na noc.

zdroj

zdroj

 

Saffari výhľad

Hippo Point, jazero Naivasha, Keňa

Ak hľadáš exkluzivitku, ktorá sa právom pýši prívlastkom zážitková, si na správnom mieste. Vycestuj do Afriky, presnejšie ku brehu jazera Naivasha v Keni, kde nájdeš okázalé, priam dychvyrážajúce ubytovanie priamo v srdci divočiny. Osempodlažná veža s piatimi spálňami, kúpeľňami, kuchyňou a jedálňou ti ponúkne skvelé výhľady na žirafy, zebry, gazely či ďalšie africké zverstvo. Všetko si to môžeš dopriať od 800 Eur/1 osoba/noc.

zdroj

zdroj

Adrenalínové spanie

Mont Blanc, Francúzsko

Ak hľadáš doslova vzrušujúce ubytovanie, vyskúšaj bunku Gervasutti, priamo pod stenami Mont Blancu. Dve spálne s 12 lôžkami poskytujú príjemné útočisko pre unavených turistov, bažiacich po dobrodružstve. Bunka je energeticky sebestačná a umožňuje tak nielen kúrenie, svietenie, ale aj varenie. Čo by si nečakal – nájdeš tam aj počítač s pripojením na internet. Výhľad z okna je doslova nadpozemský – 2835 metrov nad morom sa ocitneš ako v nebi. A aká je cena? Len 10 Euro na osobu, stačí si to vyšliapať hore!

zdroj

zdroj

 

Noc pod hviezdami

Hotel Aire de Bardenas, Španielsko

Prespanie v púšti, s výhľadom na hviezdy, v spoločnosti milovaného človeka – to je romantika ako vyšitá. Naplánuj si svoju dovolenku v Španielsku a absolvuj noc pod miliónom hviezd. Bublina ponúka okrem komfortného dvojlôžka aj kúpeľňu so záchodom. Súkromie zabezpečuje zčasti prekrytá strecha, ktorá zabráni nežiaducim pohľadom. Ľahni si na posteľ, relaxuj a pozoruj najkrajšie nočné prírodné divadlo. Môžeš to zažiť už od cca 200 Eur za noc.

zdroj

zdroj

 

Bonus č. 1: Prenocovanie alá STAR WARS

Hotel Sidi Driss, Tunisko

Tento hotel nepatrí k tým najlepším, neponúka extra služby, ani v ňom nehľadaj luxus. Je to skôr bonbónik pre zarytých Star Wars fanúšikov (hlavne pôvodnej trilógie). Človek by čakal, že lokácia natáčania tohto kultového sci-fi filmu predurčuje hotel k úspechu, avšak tunisania nás presvedčili o opaku. Citujeme hodnotenie ubytovaného návštevníka – "na jaskyňu dobré". Za 15 Euro na osobu, vrátane raňajok, si vychutnáš spanie v jaskyni na nie príliš vábnej posteli, avšak zaspávať budeš s pocitom, že si sa ocitol v domove Luka Skywalkera na Tatooine :)

zdroj

zdroj

Bonus č. 2: Stredovek po česky

Dětenice, Česká republika

Ak hľadáš unikátne ubytovanie, ktoré je tak netradičné ako sa len dá, vycestuj k našim "bratom" do Českej republiky. Nájdeš tam stredovek v plnej svojej kráse. Zaži noc z dôb dávno minulých a zabudni na vymoženosti ako je telefón či televízor. Môžeš zhliadnuť aj stredoveký program, pri ktorom si pochutnáš na stredovekých pochutinách a kde ti nepovedia inak ako "holoto líná". S humorom sebe vlastným sa nesie i celý pobyt. V noci sa môže stať, že sa zobudíš na tajomné zvuky či vzlyky... táto zábavka ťa vyjde na 174 Eur pre 2 osoby na noc. Môžeš ju kúpiť aj TU.

zdroj

zdroj

 

Ak máš aj ty tipy na netradičné / tradičné zážitkové hotely, sem s nimi! 

Odporúčané