Najbláznivejšie aktivity na svete

Najbláznivejšie aktivity na svete

12. Január 2015

Máš rád zábavu a chceš skúsiť niečo bláznivé? Vyskúšal si už bungee jumping či zorbing a chceš zažiť niečo
iné? Myslíš si, že Ťa už nič neprekvapí? Omyl! U nás nájdeš pár príkladov, ako investovať (ne)malé peniaze do zábavných, netradičných a miestami nebezpečných aktivít. Vstúp s nami do sveta najbláznivejších aktivít na svete!

Tandemový zoskok z helikoptéry nad Everestom - http://www.everest-skydive.com
Kde: Nepál
Cena: cca 32 250 €


Najúžasnejšie dobrodružstvo s ešte úžasnejším výhľadom. Skoč si z helikoptéry z 8848 metrov nad morom a zdolaj Everest priamo zo vzduchu. Nemusíš mať žiadne predošlé skúsenosti. Stačí byť v dobrej fyzickej kondícii, spĺňať hmotnostné požiadavky a mať na účte "skromných" 32 250 € :)

zdroj

Hadia masáž - https://www.wahanda.com/place/ada-baraks-carnivorous-plant-farm/
Kde: Izrael,
Cena: cca 75 €


Zbav sa migrény! Hadom! V kúpeľoch na severe Izraela ťa menšie či väčšie hady "objímaním" a stláčaním zbavia bolesti hlavy. Terapeut Ada Barak pripomína, že masáž nie je vhodná pre ľudí so slabým srdcom a slabými nervami. Poznámka: hady nie sú jedovaté... Uľavilo sa ti?

zdroj

Wing Walking - http://www.wingwalking.co.uk/
Kde: Veľká Británia
Cena: cca 800 €


Skús si tzv. Wing Walking (slovensky Chodenie na krídle). Nechaj sa priviazať na krídla lietadla a zalietaj si rýchlosťou až 220 km/h. Váhový limit je 77 kg, takže poriadni chlapi majú smolu. Na tvojich 10 minút bláznivého letu si môžeš pozvať až 50 divákov. Poznámka: nezabudni si pri lete zavrieť ústa.
Pozri si video: https://www.youtube.com/watch?v=YmK52s9h8QQ&t=96

zdroj

Zero Gravity - http://www.gozerog.com/
Kde: Spojené štáty Americké (Nevada, Florida a California)
Cena: cca 4500 €

0 gravitácia je len vo vesmíre. Si o tom presvedčený? Z omylu ťa vyvedie americká spoločnosť, ktorá ponúka vznášanie sa v upravenom Boeingu 727. Piloti prevádzajú manévre a stúpaním do približne 10 km ti umožnia zažiť 20 – 30 sekundový stav beztiaže, ktorý sa opakuje 15-krát.

zdroj

Dojenie kravy

Kde: kdekoľvek na Slovensku
Cena: dohodou


Dojenie. Nevyhnutná súčasť životov (nielen) našich predkov. Ak si z panelákovej džungle, dojenie je presne pre teba! Vlastnoručne si nadoj mlieko a dozvi sa viac o kravách a ich starostlivosti. Dojenie pomáha proti stresu a je to predovšetkým zábava. Kým sa krava nerozhodne, že už stačilo... Odmenou ti bude pohár čerstvého mlieka.

zdroj 

Cocaine tour
Kde: Colombia
Cena: cca 75 €


Zaži netradičný výlet do hôr. Prehliadni si ilegálnu farmu kokaínu s miestnym sprievodcom. 6 dňový pochod džunglou až k chudobným poľnohospodárom ti ukáže pestovanie a aj spracovanie kokainu. Kde tento výlet kúpiť, ako aj bližšie informácie, sa asi nedozvieme. Pochopiteľne preto, lebo je to ilegálne. Hrozí ti únos domácimi či obchodníkmi s drogami, zatknutie políciou alebo zajatie polovejenskými jednotkami. Tých 75 Eur za to zrejme nestojí...

zdroj

Sand boarding - http://www.namibiadesertexplorers.com/activities.html
Kde: Namíbia
Cena: cca 660 €


Sand boarding je zjazd na doske po pieskových dunách. Vyšliap si to na strmý svah duny, postav sa na dosku podobnú snowboardu a odpáľ netradičnú jazdu až do 80 km/h. Predošlé skúsenosti na snowboarde či surfingu nie sú nutné. V prípade pádu zažiješ mäkké pristátie.

zdroj

Bungee jumping nad Viktoriinimi vodopádmi - http://www.victoriafallsbungee.com/
Kde: Zambia
Cena: 125 €


Nemáš rád výšky? Vážiš menej ako 40 kilogramov alebo máš menej ako 14 rokov? Tak ťa nepotešíme – pre tento zážitok si nevhodným kandidátom. 111 metrový zoskok preverí aj toho najodvážnejšieho blázna túžiaceho po dobrodružstve. Krásny výhľad a nevýdaný zážitok. Skok z mosta nad riekou Zambezi je skutočnou výzvou.

zdroj

Ponor za žralokmi - http://sharkdiveroatan.net/
Kde: Austrália
Cena: cca 150 €


Ak sa nebojíš, ocitni sa tvárou v tvár útesovému žraloku. V klietke ponorenej do hĺbky cca 20 metrov budeš mať dosť priestoru na dokonalý výhľad. 30 minútový ponor bude zakončený kŕmením žralokov. Ty však ostaneš pod hladinou. Budeš svedkom obrovskej bitky o žrádlo. Ak budeš mať šťastie, odnesieš si so sebou na pamiatku žraločí zub!

 

zdroj

A čo ty? Zažil si aj ty niečo podobné alebo vieš o ďalších bláznivých a zaujímavých aktivitách? Podeľ sa s nami a daj ostatným dobré tipy na (ne)bezpečnú zábavu!

Odporúčané