Dôležitá je cesta, nie cieľ

Dôležitá je cesta, nie cieľ

11. Apríl 2016

5 tipov na slovenské cesty, po ktorých je radosť sa previezť

Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?!“ Zvykneš sa aj ty pristihnúť ako počas jazdy autom rozjímaš nad okolitou krajinou? Končiare pohorí, horské lúky, hrady, zámky, ale aj ich zrúcaniny, to všetko môžeš sledovať pozdĺž slovenských ciest.

Vybrali sme pre teba niekoľko ciest, na ktorých sa radšej ako pridať plyn oplatí zastať a vychutnať si pohľady na okolitú krajinu.

 

D1 pod Tatrami

 

To, že je dopravná tepna Slovenska stále nedokončená, nemení nič na tom, že jej úsek pod Tatrami patrí k cestám s top vyhliadkou. Postupne z nej uvidíš celý hlavný hrebeň Tatier. Nezabudni ale dávať pozor aj na to, čo sa deje pred tebou.

 

zdroj

 

Cesta cez Manínsku Tiesňavu

 

Jánošík či Pacho Hybský zbojník. Pozri si exteriéry slovenských filmových klasík z interiéru tvojho motorového miláčika. S 3,7 metrami je Manínska Tiesňava najužším miestom kade u nás vedie cesta.

 

zdroj

 

Cesta okolo Spišského Hradu

 

Z Popradu či od tunela Branisko. Nezáleží, s ktorej strany prichádzaš. Cesta popod najväčší hradný komplex strednej Európy ťa určite nadchne.

 

zdroj

 

Heľpa – Telgárt – Dobšiná

 

Takmer 50 km dlhý úsek cesty, ktorá ponúka šoférovi aj pasažierom jedinečný zážitok z jazdy. Skryté zákutia Horehronia, husté lesy v okolí Stratenej a Dobšinský kopec ako lahôdka na záver. K tomu pridaj niekoľko zaujímavých zastávok (Dobšinská ľadová jaskyňa, prameň Hrona) a máš tip na zaujímavý výlet.

 

zdroj

 

Nová Bystrica - Oravská Lesná

 

Horská magistrála spájajúca Kysuce s Oravou zaujme, nie len okolitou prírodou, ale aj technickým prevedením vozovky v náročnom teréne na severe Slovenska. Cesta je pomerne frekventovaná. Ak si ju chceš užiť a šliapnuť trochu na plyn, vyber si radšej víkendový deň.

 

zdroj

 

Ktorú slovenskú cestu považuješ za najkrajšiu ty? Podeľ sa s nami o ďalšie tipy na zaujímavé trasy.

Odporúčané