Čím zaboduješ na Valentína

Čím zaboduješ na Valentína

9. Február 2016

Ani sme sa nenazdali a je tu ďalší sviatok z kategórie obdaruj blízkeho človeka, Valentín. V kalendári svieti dátum 14. február a ty nemáš chuť siahnuť po otrepanej klasike typu bonboniéra, kvety, víno či plyšák? Buď originálny a doslova ohrom svoju polovičku. S našimi tipmi určite zaboduješ!

Začneme so zážitkami, ktorými tvoju polovičku zaručene ohúriš. Sú síce z kategórie "drahších špásov", ale čo človek nespraví pre svoju lásku? V Európe nájdeš výnimočné magické miesta, ktoré ponúkajú zaujímavé zážitky, ktoré proste musíte vyskúšať!

 

Netradičná noc na pevnosti

Stráv najromantickejší sviatok roku s výnimočným človekom, na výnimočnom mieste. Vydajte sa na malé dobrodružstvo do Veľkej Británie a strávte noc na pevnosti No man´s fort (Pevnosť nikoho), konkrétnejšie v úžine Solent, ktorá oddeľuje ostrov Wight od pevniny. Je to jedna z troch pevností (Pevnosť nikoho je najväčšia), ktorá kedysi slúžila vojakom a bránila južné pobrežie Anglicka pred Francúzmi. Stojí už približne 150 rokov a v súčasnosti ponúka luxusné ubytovanie pre ľudí, bažiacich po netradičnom zážitku. Okrem reštaurácie tam nájdeš laser arénu, bar, nočný klub, kaderníka či iné zaujímavé služby. Užite si valentínsku noc na pevnosti a využite exkluzívny balíček služieb, ktorý vás oboch vyjde na cca 720 Eur pre dve osoby. Balíček obsahuje transfer loďou na a z pevnosti, ubytovanie na 1 noc spolu s polpenziou a občerstvením medzi jedlami, zážitkovú opekačku a strešnú vírivku či saunu. Náš tip: vydajte sa na strechu pevnosti a vychutnajte si romantický západ slnka vo dvojici. 

zdroj

zdroj

Romantická večera na lodi v Paríži

Čo môže byť romantickejšie, ako chvíle strávené vo dvojici v meste lásky – v Paríži? Odporúčame ti vydať sa na neobyčajnú večeru, ktorá je podávaná na lodi, plaviacej sa po Seine. Na palube si vychutnáš lahodné 3-chodové menu, spolu s fľašou výborného šampanského. Ochutnáš také chuťovky, ako je kačacie foie gras, čerstvý údený losos, filet z tresky na krémovom rizote či chutný čokoládový koláč. Plavba sa bude niesť v romantickom duchu, za doprovodu živej hudby a speváčky spievajúcej romantické pesničky. Poplavíš sa neďaleko ikonickej Eifelovej veže, Louveru či známej katedrály Notre Dame. Tento zážitok si budete ešte dlho pamätať. Z tvojho rozpočtu večera "odhryzne" 228 Eur pre dve osoby.

zdroj

zdroj

Let helikoptérou ponad Benátky

Kde inde by si sa mohol vydať na romantický výlet, ako do Talianska? Priprav pre svoju lásku prekvapenie vo forme vyhliadkového letu a preleťte sa ponad jedno z najkrajších miest v Taliansku – Benátok. Počas súkromného letu si prezrite krásne historické mesto, ktoré inšpirovalo mnoho filmárov pre natočenie tých najromantickejších scén. Z výšky objavíte skryté miesta Benátskej lagúny, Lido, z diaľky námestie Svätého Marca či iné nádherné miesta. Ocitnite sa na pár minút doslova v oblakoch a vychutnáte si nielen spoločnosť jeden druhého, ale aj dychberúce výhľady zo zeme neviditeľné. 20 minút letu pre dve osoby ťa vyjde necelých 500 Eur, ale veríme, že let ohromí aj tých najnáročnejších zážitkuchtivých romantikov.  Náš tip: nezabudni si so sebou zobrať fotoaparát a zachytiť tak magické chvíle, ktoré vám budú pripomínať krásny zážitok.

zdroj

zdroj

Ak na Valentína neplánuješ opustiť Slovensko, nechceš minúť "majland" a máš chuť zobrať milovanú / milovaného na výnimočné miesto, nižšie uvedené príklady sú tým pravým orechovým. 

Netradičný pobyt v tradičnom šate

Nielen za našimi hranicami môžeš netradičné ubytovanie. Vydaj sa napríklad do Terchovej a vo dvojici si vychutnajte pobyt v tradičnom šate, kde sa presuniete o niekoľko desiatok rokov späť do minulosti a užijete si romantiku v obkolesení krásnej prírody. Cena 88 Eur na 1 noc pre dve osoby obsahuje 4-chodovú večeru, raňajky, šampanské a saunu. Ubytovaní budete v dreveničke, kde sa snúbi tradícia s komfortom. Môžete si zahrať golf, prejsť sa po okolí, požičať si bycikle alebo za príplatok vyskúšať výrobu zázrivských korbáčikov. Za perfektne strávenými 2 dňami nemusíš chodiť ďaleko, naše malebné Slovensko ponúka množstvo príležitostí pre netradičné prenocovanie.

 

Romantická večera s vírivkou

Osláv s partnerom / partnerkou vašu lásku bez toho, aby si musel siahnuť hlboko do vrecka. Skvelým tipom je romantická večera na mieste, kde sa snúbi perfektná chuť jedla s výborným relaxom. V exkluzívnom boutique hoteli v Žiline sa budete cítiť výnimočne. Všadeprítomný luxus, pohodová atmosféra a krásne priestory vás doslova pohltia. Vychutnajte si spoločne večeru v znamení lásky, kde si pochutnáte na menu podľa vlastného výberu. Večerou kúzelné chvíle nekončia – nasledovať bude relax v absolútnom súkromí, kde vás nebude nikto rušiť a vy si tak budete môcť užiť jeden druhého. Momenty strávené vo vírivke budú zlatým klincom romantického večera. Zážitok pre dve osoby stojí 56 Eur.

Súkromný let helikoptérou

Pre krásnu panorámu z výšky nemusíš cestovať ďaleko. Slovensko ponúka množstvo nádherných panorám, ktoré ti vyrazia dych. Spríjemni si sviatok všetkých zamilovaných letom helikoptérou napríklad z Liptovského Mikuláša. Pohľad na končiare Tatier vám prinesie zimomravky po celom tele. Súkromný vyhliadkový let helikoptérou, nádherná divoká príroda rodnej hrudy a prítomnosť milovaného človeka je dokonalou kombináciou na strávenie Valentína tak, aby ste si to obaja pamätali do konca života. Odleťte od problémov a venujte chvíle len sami sebe. 15 minútový let pre 2 osoby ťa vyjde na 177 Eur. Príjemná cena za neopísateľný zážitok.  

zdroj

Samozrejme že nič nepokazíš ani obvyklými overenými darčekmi. Nezabudni, hlavné je byť spolu a prejaviť si lásku - nie len na Valentína, ale po celý rok. 

Odporúčané